24 Haziran 2019

Gaziantep ten ABD’ye yazılım ihraç ediyor

Gaziantep ten ABD’ye yazılım ihraç ediyor

GAZİANTEP’TE 13 yıl önce 30 metrekarelik bir ofiste çalışmalarına başlayan işkadını Nalan Kurt’un kurduğu ve bugün geliştirdiği yazılımları ABD, İngiltere ve Fransa’nın da arasında bulunduğu 10 ülkeye ihraç eden NLK Bilgi Teknolojileri A.Ş. (NLKSOFT) 13’ncü kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Gerçekleştirdiği önemli projelerle yazılım sektöründe son dönemde ön plana çıkan NLK Bilgi Teknolojileri A.Ş. (NLKSOFT) 13’ncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir otelde düzenlediği kutlamada tüm ekibi, bayileri ve çözüm ortaklarıyla bir araya geldi ve başarısını kamuoyu ile paylaştı.
Nalan Kurt, küreselleşen dünyada kalıcı olmak ve kendini geliştirebilmek adına marka olmanın bilinciyle ‘NLKSOFT’u oluşturduklarını ve Türkiye’ye kazandırdıklarını belirterek, “Biz dünyaya tersten bakıyoruz dedik ve yerel bir marka olarak başladığımız bu serüveni bir dünya markasına çevirmeyi başardık. Bu aşamada ilk olarak dünyada isim yapmış Amerikan, Fransız ve Finlandiya markaları olan Vellapais, CLC ve Oright ile çalışmalara başladık. 2018 yılı itibariyle bizim için yeni bir çalışma modeli olan bayilik yapısına geçme karar aldık. Güneş doğudan doğuyor dedik ve ilk bayiliğimizi Şanlıurfa’ya verdik. Ve ardından Diyarbakır’la devam ettik. Diğer yandan Avrupa’ya köprü konumunda olan İstanbul ofisimizi açtık. AR-GE çalışmalarımız için de Teknoparkla planlamalarımızı yaptık. 13 yıl önce yerel bir marka olarak yola çıkan NLKSOFT’ u dünya markasına çevirmeyi başardık” dedi.

 

Kaynak: Gaziantepsöz


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/nlksoftware/domains/nlksoftware.com/public_html/view/nlksoft/sayfa/basinda-biz.php on line 49